Приветствую Вас, Гость
Главная » Файлы » Учебно-планирующая документация по "Товароведению"

Робоча програма з дисицпліни "Організація товарознавства"
2012-02-06, 1:12 PM
  Розділ І. Теоретичні основи комерційного товарознавства
(42 годин, з них 32 – теорія, 10 – практично-семінарські заняття)
 Тема 1. Вступ. Поняття товарознавства. Поняття товару
Предмет, об’єкт, цілі товарознавства. Завдання товарознавства. Основні поняття  комерційного товарознавства. Принципи товарознавства.
Етапи розвитку товарознавства, як науки. Зв'язок товарознавства з іншими науковими дисциплінами. Історія розвитку теорії товарознавства.
Продукція. Визначення. Класифікація продукції. Поняття про товар. Найменування товару. Товар в договорах купівлі-продажу; в митній справі.
 Тема 2. Класифікація і кодування товару
Поняття і значення класифікації. Сутність, об’єкт класифікації. Вимоги до класифікації товару. Методи класифікації. Правила класифікації. Класифікатори продукції та товарів. Класифікація продукції виробничо-технічного призначення. Кількість товару: визначення, одиниці виміру товарів.
Кодування товарів. Штрихове кодування товарів: його значення; види штрихового коду; склад штрихового коду; зчитування коду. Технологічні штрихові коди. Кодування товарів в системі електронного обміну даних.
 Тема 3. Номенклатура та асортимент товару
Поняття асортименту і його роль на ринку. Класифікація асортименту товарів, його властивості та показники. Асортиментна концепція і політика, управління асортиментом. Асортиментний перелік. Асортиментний мінімум. Формування асортименту. Номенклатура промислової продукції. Промисловий асортимент: каталоги та каталогізація продукту.
Тема 4. Стандартизація, сертифікація та якість продукції (товару)
Стандартизація. Стандарт. Основні цілі та принципи стандартизації. Стандартизація товарів. Види і категорії стандартів. Сертифікація продукції (товару).
Поняття якості продукції (товару). Показники якості, їх класифікація. Основні властивості продукції; споживчі властивості товарів. Фактори що формують споживчі властивості товарів.
Методи визначення якості. Фактори, що впливають на збереження якості товарів. Контроль якості продукції. Оцінювання якості товарів. Управління якістю продукції. Принципи управління якістю продукції. Відповідність. Оцінювання відповідності.
Дефекти продукції. Умови зберігання і транспортування товарів. Поняття про гарантійний термін і термін придатності товарів. Види тари, її функції та вплив на збереження товарів. Втрати продовольчих товарів у процесі товароруху, види втрат, причини їх виникнення, та засоби запобігання.
Безпечність та безвадність товарів. Відповідальність за якість та безпечність продукції (товару).
 Тема 5. Експертиза товарів
         Поняття і завдання експертизи. Мета експертизи. Об’єкти і суб’єкти експертизи. Методи проведення експертизи. Види експертизи. Структура і зміст висновків експерта. Суть товарної експертизи. Експертиза нормативної і супровідної документації. Експертиза кількості товарів. Експертиза якості товарів.
 
Розділ ІІ. Класифікація та транспортна характеристика вантажів
(24 годин, з них 18 – теорія, 6 – практично-семінарські заняття)
 
Тема 6. Транспортна характеристика вантажів
Класифікація вантажів. Визначення та основні поняття. Роль перевезення товарів в ланцюзі товарообігу. Товаросупровідна документація. Вантажне маркування. Тара і упаковка. Стандартизація тари та транспортабельність вантажів.
Підготовка вантажів до транспортування. Пакування. Роль збереження продукції (товарів) в ланцюзі товароруху. Заходи щодо зниження втрат, пов’язаних з придбанням, доставкою та зберіганням товарів. Організація приймання і відпуску вантажів за кількістю та якістю. Забезпечення збереження вантажів при вантажно-розвантажувальних роботах.
 Тема 7. Транспортування вантажів
Класифікація та транспортна характеристика вантажів. Особливості доставки вантажів (товарів) залізничним, морським, річковим, автомобільним, авіаційним транспортом. Самовивіз товару. Втрати при перевезенні вантажів. Страхування. Страхування вантажів під час перевезень. Відповідальність перевізника за збереження вантажу. Контроль стану вантажів під час перевезення. Основні напрями підвищення ефективності вантажоперевезень.
 
Розділ ІІІ. Фізико-хімічні властивості і умови зберігання  основних вантажів (32 годин, з них 24 – теорія, 8– практично-семінарські заняття)

Тема 8. Масові вантажі

         
Навалювальні вантажі: вугілля, руда, пісок, гравій, галька. Засоби проти
смерзаемости навалювальних вантажів. Насипні вантажі: зернові, сіль. Наливні вантажі: нафта, нафтопродукти.
 Тема 9. Генеральні вантажі
Волокнисті вантажі та пряжа; тканини та швейні вироби; галантерейні, парфумерно-косметичні і медичні вантажі; шкіра, шкірсировина і шкіряні вироби; каучук, гума та гумові вироби; пушно-хутрові товари; целюлоза та папір; нафтопродукти і паливно-мастильні матеріали; будівельні матеріали; метали, сплави та металеві вироби; тваринні і рослинні жири та жирові продукти; тютюн та тютюнові вироби; харчові продукти, збереження яких стійке в звичайних умовах; вироби машинобудівельної промисловості; лісоматеріали та вироби з дерева; хімічні вантажі, мінеральні добрива,  фарби і лакофарбувальна сировина.
 Тема 10. Особливо режимні та небезпечні вантажі
         Небезпечні вантажі: вибухові речовини, стислі і зріджені гази, самовозгарающие речовини, легкозаймисті рідини, отруйні речовини, радіоактивні речовини. Зберігання і перевантаження небезпечних вантажів.
Швидкопсувні вантажі: м'ясні продукти, риба, молоко і молочні продукти, худоба і птах.
Категория: Учебно-планирующая документация по "Товароведению" | Добавил: Natali
Просмотров: 2281 | Загрузок: 0 | Комментарии: 1 | Рейтинг: 4.2/4
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *: