Приветствую Вас, Гость
Главная » Файлы » Учебно-планирующая документация по "Товароведению"

Робоча програма з дисицпліни "Комерційне товарознавство"
2012-02-06, 4:56 PM
РОБОЧА ПРОГРАМА
з дисципліни  "Комерційне товарознавство”

Розділ
I. Товарознавство продовольчих товарів
(28 годин, з них 9 – теорія, 9 – практично-семінарські заняття, 10 – самостійне вивчення)
 Тема 1. Склад продовольчих товарів
Хімічний склад продовольчих товарів. Фізичний склад продовольчих товарів. Види переробки та консервування продовольчих товарів. Особливі вимоги щодо зберігання та транспортування продовольчих товарів.
 
Тема 2. Зерно. Зерно борошняні та плодоовочеві товари
Загальна характеристика зерна та продуктів його переробки: мука, макаронні вироби, хліб та хлібобулочні вироби, сухарні та бараночні вироби. Вимоги до якості зерно борошняних товарів. Умови зберігання та транспортування зерна та продуктів його переробки.
Загальна характеристика різних видів плодів та овочів.  Цінність свіжих плодів та овочів. Свіжі овочі: вегетативні та плодові овочі – характеристика кожного виду. Свіжі плоди: класифікація та характеристика кожної групи. Перероблені плоди та овочі. Способи переробки. Умови зберігання та транспортування плодів та овочів.
 
Тема 3. Цукор. Кондитерські та смакові товари
         Цукор, види, вимоги до якості.  Умови  зберігання та транспортування.          Кондитерські вироби: характеристика основних груп. Цукрові кондитерські вироби. Мучні кондитерські вироби. Вимоги до якості кондитерських виробів. Умови  зберігання та транспортування.
Смакові товари: особливості, характеристика основних груп. Чай, кава, чайні та кавові напої. Пряності та приправи. Безалкогольні напої. Слабоалкогольні та алкогольні  напої. Тютюнові вироби. Технологія виробництва, пакування. Умови зберігання та транспортування.
 
Тема 4.  М’ясо, риба та продукти їх  переробки
Хімічний склад м’яса, характеристика видів. М'ясо убійних тварин, види м’яса за термічною обробкою. Вимоги до якості. Методи обробки м’яса. Клеймування м’ясних виробів. М’ясні субпродукти. М'ясо домашньої птиці та дичина. М’ясні напівфабрикати та кулінарні вироби. Вимоги до якості Ковбасні вироби. М'ясні копченості. М'ясні консерви. Вимоги до якості. Умови пакування, зберігання та транспортування м'ясних виробів.
Хімічний склад  та споживча цінність риби. Сімейства найважливіших промислових риб. Жива, охолоджена та морожена риба: характеристика кожного виду, умови пакування та зберігання.  Солена риба: способи посолу, вимоги до якості, пакування. Зберігання та транспортування. Копчена риба: види копчення, вимоги до якості. Баличні вироби. Рибні напівфабрикати. Нерибна водна сировина. Рибні консерви та пресерви. Вимоги до якості. Умови пакування, зберігання та транспортування рибних товарів.
 
Тема 5. Молоко і молочні товари. Харчові жири
Хімічний склад молока та продуктів його переробки, характеристика видів. Молоко та сливки, методи обробки молока. Молочні консерви: характеристика асортимента. Кисломолочні продукти характеристика асортименту. Коров'яче масло.  Тверді та м’які сичужні сири. Морозиво. Вимоги до якості молочних товарів. Умови пакування, зберігання та транспортування всіх видів молочних товарів.
Хімічний склад та споживча цінність харчових жирів. Рослинні і тваринні жири, маргарин, кулінарний жир: вимоги до якості, умови упаковки, зберігання і перевезення харчових жирів.
 
Тема 6.  Яйця та яєчні товари
Види яєць. Структура та хімічний склад яєць. Недопустимі дефекти яєць.  Умови зберігання та транспортування яєць та яєчних товарів.
 
Розділ ІІ. Товарознавство непродовольчих товарів
(24 годин, з них 10 – теорія, 4 – практично-семінарські заняття, 10 - самостійне вивчення)
 
Тема 7. Товарознавча характеристика виробів з чорних та кольорових металів
Продукція чорної металургії. Основи метало ведення. Класифікація та асортимент чугунку та сталі. Стальний прокат та металічні вироби.
Продукція кольорової металургії. Асортимент легких та важких металів та сплавів на їх основі. Асортимент легкоплавких, тугоплавких, драгоцінних металів. Зберігання та транспортування металопродукції. Вартість та напрямки економії  металопродукції.
 
Тема 8. Товарознавча характеристика нафтопродуктів і мастильних матеріалів
Тверде паливо та продукція його переробки. Загальні свідомості про паливо. Тверде паливо та продукти його переробки. Зберігання та транспортування твердого палива. Рідке та газоподібне паливо. Нафта та продукти його  переробки. Зберігання та транспортування рідкого та газоподібного палива. Мастильні матеріали. Загальні зведення про мастильні матеріали. Асортимент мастил та консистентних змазок.
 
Тема 9. Лакорбувальні матеріали і покриття
Лакофарбувальні матеріали та покриття. Загальні відомості та класифікація. Зберігання та транспортування лакофарбувальних матеріалів та покриття. Полімерні матеріали. Високомолекулярні з'єднання. Пластмаси: склад, класифікація. Резина, каучук та резинові вироби. Продукція неорганічної хімії. Неорганічні кислоти. Асортимент лугів  та солей. Пакування, транспортування та зберігання неорганічних хімічних матеріалів.
 
Тема 10. Будівельні матеріали  і вироби
Будівельні матеріали та вироби загально будівельного призначення. Загальні відомості про будівельні матеріали. Природнокам’яні матеріали. Керамічні матеріали та вироби. Скло та скляні вироби. Зберігання та транспортування будівельних матеріалів.
Мінеральні і органічні терпкі речовини і вироби на їх основі. Класифікація цементів. Класифікація бетонів. Класифікація органічних терпких речовин. Зберігання та транспортування мінеральних і органічних терпких речовин і виробів на їх основі. Лісові матеріали і вироби на їх основі. Паперові матеріали. Зберігання і транспортування лісових і паперових матеріалів.
 
Тема 11. Тверде паливо та продукти його переробки
Загальні відомості про паливо. Класифікація палива. Основні елементи палива. Види твердого палива. Основні напрямки його використання. Методи переробки твердого палива. Зберігання та транспортування твердого палива.

Тема 12. Технологічне обладнання
Основні види  та призначення машин, обладнання. Загальні відомості про електричні машини, їх класифікація. Електричні двигуни, генератори, трансформатори. Зварювальне обладнання: загальні відомості, класифікація видів зварювання. Оброблювальне устаткування, інструмент, прибори для вимірювання. Металооброблювальне, деревооброблювальне обладнання. Складське обладнання: види, класифікація, вимоги
 
Розділ ІІІ. Товарознавство споживчих непродовольчих товарів
(20 годин, з них 3 – теорія, 7 – практично-семінарські заняття, 10 - самостійне вивчення)

Тема 13. Загальні дані про споживчі непродовольчі товари
Основні групи і класифікація споживчих товарів. Загальні відомості про непродовольчі товари. Класифікація непродовольчих товарів. споживчі властивості, зберігання та транспортування непродовольчих товарів.

Тема 14. Матеріали для виготовлення одягу, готовий одяг і взуття.
Текстильні товари. Класифікація, асортимент, властивості волокон, нитей. Ткацькі переплетіння. Класифікація та характеристика асортимента тканей. Вимоги для якості тканей. Умови транспортування та зберігання. Трикотажні товари: класифікація, характеристика асортимента, вимоги до якості.
Швейні товари: класифікація, характеристика асортимента, вимоги до якості.
Шкіряні товари: класифікація, характеристика асортимента, вимоги до якості.
Взуття: класифікація, характеристика асортимента, вимоги до якості.

Тема 15. Меблеві товари.
Мебля: загальні відомості, класифікація, характеристика асортимента, вимоги до якості.

Тема 16. Товарознавча характеристика культурно-побутових товарів.
Канцелярські та шкільно-пісьмові товари: класифікація, характеристика асортимента, вимоги до якості. Фототовари та відеоапаратура: принцип роботи фотоапарата, класифікація, характеристика асортимента, вимоги до якості, якість упаковки, умови транспортування, зберігання.
Музикальні інструменти: споживчі властивості, класифікація, характеристика асортимента, вимоги до якості. Іграшки: класифікація, характеристика асортимента, вимоги до якості.
Спортивні, риболовні, мисливські товари: споживчі властивості,  класифікація, характеристика асортимента, вимоги до якості, умови транспортування та зберігання.
         Ювелірні товари і годинники: споживчі властивості,  класифікація, характеристика асортимента, вимоги до якості, умови транспортування та зберігання.

Тема 17. Побутові електричні товари.
         Класифікація та асортимент електронагрівальних приборів, пральних побутових машин, холодильників, морозильників, пилососів.
         Характеристика споживчих властивостей побутових електротоварів. Вимоги до якості, пакування, транспортування та зберігання електричних побутових товарів.
Категория: Учебно-планирующая документация по "Товароведению" | Добавил: Natali
Просмотров: 2550 | Загрузок: 0 | Рейтинг: 3.7/3
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *: